Najslodsza kruszynka- „Macierzyństwo bez lukru”

03/30/2011dziecko

Projekt „Macierzyństwo bez lukru” to antologia tekstów zebranych przez 33 polskie blogerki, aby pomóc Mikołajkowi, choremu na rdzeniowy zanik mięśni. Ich wielkim atutem jest to, że wszystkie są prawdziwe, a w każdej opowieści czytelniczki-matki odnajdą cząstkę siebie, echo swoich wyborów, lęków, uczuć, wątpliwości, codziennych sytuacji. Dziś zapraszamy do lektury zapisków Pierwszej Zony, która jest jedną z autorek antologii:


Najsłodsza kruszynka


Potwornie żałuję ze nie przeszłam przez szereg testów przygotowujących do roli wzorowej matki. Uważam, że koniecznie i bezwarunkowo powinny się tam znaleźć następujące zadania (teoretyczne i sprawnościowe):


Test 1.


Na dowolnym sukmanie przyszywamy jakąś liczbę zatrzasków. w rożnych odległościach, zatrzasków musi być podchwytliwie nieparzyście ale o tym dowiadujemy się jakby na końcu. I teraz uważajcie.


Na czas należy zapiąć wszystkie zatrzaski tak by otworzyć przestrzeń miedzy zatrzaskami taka gdzie wejdzie niemowlę. aha. No i oczywiście jeszcze w półmroku bo głownie jest to noc głęboka a nie chcemy rozbudzić naszej kruszyneczki słodkiej co to nam jednym uśmiechem wynagradza wszyściutko!!! Poziom wyżej prowadzący test szarpie jeszcze w/w suknem na boki.


Test 2.


Przygotowywanie mleka na czas. w tle płacz dziecka sygnalizujący ze jeżeli w ciągu 3 sekund nie dostanie żarcia umrze z bólu a winna będzie tylko jedna!!!! WYRODNA MATKA!!! Pokarm należy przygotowywać szybciutko i jeszcze opanować rozmieszanie grudek w mleczku na czas. Bez dotykania płynu należy umieszać mleko o temperaturze 36,76. Następnie należy smoczkiem trafić w otwór o wielkości dziesięciogroszówki i utrzymać tą buteleczkę przez najbliższe 10 minut nie zważając na perturbacje spowodowane KUPĄ, TRZAŚNIĘCIEM DRZWIAMI I PRZELECENIEM KOTA PO NIEMOWLĘCIU.


Test 3.


Jak spowodować by twoja pocieszka nie wyła w kąpieli. Załóż sobie torbę Tesco na głowę, twarz wymaluj najśmieszniej jak umiesz i przez 30 min opowiadaj największe pierdoły jakie kiedykolwiek przyszły Ci do głowy. Całość wypróbuj przed kotem starając się by przez te 30 min nie spuścił z ciebie wzroku.


Test 4.


Dwie słomki od drinków umieść w dnie miski z kisielem tak żeby kisiel wyciekał raz wolniej raz z prędkością Niagary. Mając do dyspozycji pałeczki do uszu postaraj się by w ciągu 46 sekund już nic ze słomek nie leciało. Ta umiejętność przyda się jak znalazł gdy nasz Skarbek złapie katarek od zimowej słoty.


Test 5.


Postaraj się przekonać męża, że da radę zostać w domu sam z dzieckiem. W tym celu daj mu kocącą się kotkę, która zaraz padnie po porodzie zostawiając mu 6 małych kociąt.


Test 6.


Pobierz kotu mocz do analizy. Niemowlęciu też kiedyś będziesz musiała pobrać.


Test 7.


Pochylaj się nad kocią kuwetą taką 8-dniowa przez 10 minut, uśmiechając się i radośnie kwiląc tititi i agu agu aga.


Test 8.


Uwierz, że życie z niemowlakiem to wielka nowa przygoda, której sprostasz z łatwością ponieważ jesteś SUUUUUUUUUUUUUUUPPPPPPPPPPEEEEEEEERRRRRRRR MAAAAAAAAAAMMMMMMMMAAAAAAAAA.


Autorka: Pierwsza Żona, pierwsza-zona.blog.pl


Antologię można zdobyć przelewając na konto Mikusia w Fundacji dowolną kwotę i przesylajac dowod wplaty na adres mailowy mamy Mikolajka: nea.ania@interia.pl. W odpowiedzi na maila zostanie wysłany zbiór w pdf. Nr konta: macierzynstwo-bez-lukru.blogspot.com


Więcej informacji na temat zbiórki, antologii oraz wiele interesujących tekstów do poczytania na blogu: macierzynstwo-bez-lukru.blogspot.com


A samego bohatera akcji :-) można poznać na : mikolajkowo.blogspot.com


dodajdo

Polecamy także:

<< Powrót do spisu